Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

XII. ročník mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín


Letos jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín, která se konala 24.4.2014 v Ostravě pod záštitou vínobuditelů K.A.H.A.N. Iniciátorem a duchovním otcem přehlídky vín byl v loňském roce zesnulý guru českého a moravského vinařství prof. Vilém Kraus.

V soutěži se utkala vína z 8 zemí - Česká republika, Slovensko, Portugalsko, Španělsko, Nizozemí, Polsko, Francie a Itálie.

V duchu myšlenky, že mísením vín mohou vznikat velmi zajímavá a osobitá vína jsme do soutěže přihlásili - cuvée Tramín červený Pálava 2010, známkové víno Bzenecký Patriot 2010 a cuvée Zweigeltrebe Neronet 2009, toto červené víno bylo želízkem v ohni našeho technologa Jana Bezchleba.

Výsledky byly zveřejněny na Výstavě vín Cuvée Ostrava v Zámku Zábřeh. Cuvée Tramín červený Pálava 2010, výběr z hroznů - získalo zlatou medaili v kategorii polosuchých a polosladkých vín od odborné komise a rovněž sklízelo úspěchy u komise veřejnosti, která jej určila za vítěze dané kategorie.

Červené cuvée Zweigeltrebe Neronet 2009, pozdní sběr - bylo u komise veřejnosti vyhlášeno Nejlépe hodnoceným tuzemským červeným vínem.

Zkrátka nepřišlo ani známkové víno Bzenecký Patriot 2010, pozdní sběr, který je vyroben z hroznů vyzrálých v trati Kněží hora ve Bzenci. Je to asambláž odrůd Rulandské bílé, Rulandské šedé a Rulandské modré, které jsou pro bzenecko typické. Toto víno získalo od komise veřejnosti stříbrnou medaili.

Je pro nás důležité vědět, že naše vína chutnají nejen odborníkům, ale i Vám vínomilům.


zpět na zprávy