Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Grand Prix Vinex


    GRAND PRIX VINEX je mezinárodní soutěž vín, jejímž cílem je na vysoké profesionální úrovni ohodnotit a ocenit nejlepší evropská a světová vína na trhu středoevropského regionu. Význam soutěže tak přesahuje hranice naší země - účastní se jí vína z několika evropských i zámořských destinací a v degustačních komisích zasedli mimo tuzemských degustátorů i zástupci z okolních vinařských zemí - Rakouska a Slovenska. Hodnocení vín přihlášených do 18. ročníku soutěže GRAND PRIX VINEX proběhlo ve dnech 7. a 8. února, slavnostní vyhlášení výsledků se uskutečnilo 2. března 2011.

    Celkem bylo hodnoceno 305 vín z Argentiny, Rakouska, České republiky, Německa, Moldávie, Slovenska a Slovinska. Vína byla hodnocena stobodovým systémem dle standardu OIV z roku 2009 pomocí počítačového systému na hodnocení vín Národního vinařského centra. Výsledné hodnocení vzorku bylo dáno aritmetickým průměrem hodnocení členů komise s eliminací krajních hodnot.

    Tímto sítem hodnocení se s úspěchem prodral Neronet 2008 jakostní víno odrůdové, který získal stříbrnou medaili a Rulandské šedé 2009 výběr z hroznů, které bylo dekorováno také stříbrnou medailí.zpět na zprávy