Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Král vín 2013
Po roční přestávce jsme opět přihlásili některá naše vína do projektu Král vín. Do boje o titul KRÁL VÍN 2013 bylo přihlášeno celkem 849 vzorků. Hodnocení vín probíhalo v týdnu od 12. do 15. srpna v hotelu Eliška v Mikulově. První den hodnocení byl zahájen čtyřmi výukovými vzorky, na kterých se kalibrovala komise z pohledu přidělovaných bodů i tvarů aromatických a mohutnostních profilů. Tyto profily, autorů Ing. Pavla Kršky a doc. Josefa Balíka, jsou součástí unikátního hodnotícího systému Národního vinařského centra ELWIS a pomáhají na grafu lépe pochopit jemné nuance konkrétního vína, než pouhá bodová hodnota. Tyto profily naleznou milovníci vín na internetové stránce projektu www.kralvin.cz v databázi výsledků.

Komise udělila celkem 25 zlatých medailí (*****), 89 stříbrných (****) a 173 bronzových (***). Na stříbrnou medaili bylo třeba překročit 86 bodů, bronzové se přestaly vydávat u 83,8 bodů. Neuvěřitelných 339 vín překročilo 80 bodů a medaile už na ně nezbyla.

Slavnostní večer a vyhlášení titulu KRÁL VÍN České republiky se letos poprvé konal mimo jižní Moravu v zcela novém hotelu Clarion v Olomouci. Organizátor soutěže do poslední chvíle uchovával výsledky v tajnosti.

V průběhu slavnostního večera jsme seděli v kongresovém sále a napjatě čekali, jak naše vína dopadla. Přihlásili jsme 8 vín. Získali jsme jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Dvě zbylá vín překročila hranici 80 bodů, ale dle statutu soutěže na ně medaile již nezbyla. Vinum Moravicum se tak dostalo mezi 15 nejúspěšnějších vinařství. Z 164 přihlášených vinařství jsme obsadili krásnou 7 příčku.

Dosaženého výsledku si vážíme a máme z něj radost.

Oceněná vína:zpět na zprávy | ocenění