Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Pohár ministra zemědělství ČR pro Vinum Moravicum

Poprvé v historii našeho vinařství jsme se zúčastnili prestižní soutěže o Zlatý pohár VÍNO&DESTILÁTY. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 543 vín z Čech, Moravy, Slovenska, Rakouska, Bulharska, Jižní Afriky, Maďarska, Francie, Itálie, Španělska, Řecka, Slovinska, Portugalska, Chile, Moldávie, Argentiny a Austrálie. Hned na poprvé se nám podařilo získat jednu ze dvou nejcennějších trofejí- Pohár ministra zemědělství ČR.Tuto prestižní cenu získává nejlepší víno domácího původu, letos to bylo Chardonnay 2007, slámové víno, č.š. 29/07 z vinařství Vinum Moravicum a.s.. Celkově naše víno skončilo na druhém místě za šampionem z Bulharska.

Chardonnay 2007, slámové víno získalo rovněž v roce 2009 na celosvětové výstavě CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLESS v konkurenci 5992 vzorků vín z 58 zemí celého světa stříbrnou medaili.

Získaná ocenění nás velice těší a povzbuzují naše nadšení vyrábět dobrá a kvalitní vína. Doufáme, že při vychutnávání tohoto vína budete stejně okouzleni jeho krásou jako my i vinaři a degustátoři jenž je vynesli na pomyslné stupně vítězů.

chardonnay

zpět zprávy