Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Národní salon vín České republiky 2010

Cílem soutěže je vybrat 100 nejlepších moravských a českých vín, které se budou prezentovat v celoročně otevřené degustační expozici ve sklepních prostorách valtického zámku.

Salon vín české republiky je tradiční nejvyšší soutěží vín u nás. Podmínkou přihlášky vína do salonu vín ČR je jeho úspěch na některé z nominačních soutěží (vybraných soutěží jednotlivých vinařských podoblastí ČR a nejprestižnějších celostátních soutěží vín).

Jubilejní desátý ročník přinesl určité inovace. Vzorky se tentokrát hodnotily dvoukolově. Do druhého kola postoupilo 200 nejlepších vín, z nich se následně vybrala stovka vín, která získala titul „ SALON VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2010“.

Slavnostní předávání diplomů proběhlo v pátek 26.2.2010 a vinařská firma VINUM MORAVICUM a.s. k naší velké radosti byla jednou ze 48 vinařství, která se mohou pyšnit tímto prestižním oceněním. Tak jako v loňském roce tak i letos mohou milovníci lahodného vinného moku ochutnat ve vinařské expozici salonu vín ve Valticích z vinařství Vinum Moravicum a.s. dvě exkluzivní vína. Jedná se o Ryzlink vlašský 2008, pozdní sběr č.š. 26/08 a Rulandské modré klaret 2008, pozdní sběr č.š. 11/08

rulandske_modre ryzlink_vlassky

zpět zprávy