Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Šampionem slovácké vinařské podoblasti Národní soutěže vín


Šampionem slovácké vinařské podoblasti Národní soutěže vín se stalo Svatovavřinecké 2011 pozdní sběr firmy Vinum Moravicum z Bzence. Celkem bylo přihlášeno 365 vzorků a stejné víno se stalo i vítězem kategorie červených suchých a polosuchých vín. ČTK to řekli organizátoři soutěže.

"Úspěch je o to cennější, že titulem šampion bylo oceněno červené víno, které se prosadilo nejen nad špičkovými bílými víny z Moravy, ale i v konkurenci červených vín z dnes preferovaných odrůd jako je Cabernet Sauvignon, Merlot či Cabernet Moravia," uvedla Jitka Bezchlebová z bzenecké firmy Vinum Moravicum.

Z celkem 365 vín udělila porota 41 zlatých, 64 stříbrných a sedm bronzových medailí. Do celostátního kola národní soutěže vín postoupilo ze slovácké vinařské podoblasti 257 vín.

Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z vinařských podoblastí - velkopavlovické, mikulovské a znojemské a vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích na Břeclavsku.


zpět na zprávy