Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Masarykova univerzita představila Univerzitní víno
pro rok 2012/2013


Univerzitním vínem Masarykovy univerzity pro akademický rok 2012/2013 se stalo bílé víno Sauvignon, výběr z hroznů 2011, z našeho vinařství Vinum Moravicum a.s. Bzence a červené víno Laurot, výběr z hroznů 2009, od společnosti Vinselekt Michlovský z Rakvic. Titul Univerzitní víno se nám podařilo úspěšně obhájit, minulý rok se titulem univerzitní víno 2011/2012 směl honosit Aurelius, pozdní sběr 2009. Láhve Univerzitního vína jsou označeny speciální etiketou - medailí.

Během celého roku budou tato vína zpříjemňovat slavnostní příležitosti pořádané univerzitou nebo sloužit jako dar pro hosty.

Komise složená z akademiků hodnotila 36 vzorků vín. Po třech vzorcích poskytla vždy tři vinařství z každé vinařské podoblasti na Moravě, která jsou každý rok jiná. Znovu se mohou zúčastnit hodnocení jen vítězná vinařství z loňského ročníku. Diplom za vynikající víno získalo letos na základě stobodového anonymního hodnocení O.I.V. dalších čtrnáct vín.

Slavnostní vyhlášení vín se uskutečnilo 21. listopadu v nádherných prostorách Augustiniánského opatství ve Starém Brně v rámci konference Člověk - víno - společnost. Záštitu nad akcí převzali prorektor MU Ladislav Rabušic a děkan Fakulty sociálních studií MU Břetislav Dančák. Program konference se již tradičně skládala z příspěvků, jejichž charakteristickým rysem je fakt, že „vážné“ téma člověk, víno, společnost je pojednáno v odlehčeném, byť akademicky seriózním duchu.

Výběr Univerzitního vína je součástí rozsáhlejšího projektu, který je podporován Vinařský fondem České republiky. Jeho cílem je zvýšit povědomí široké veřejnosti o kvalitě moravského vinařství.

- Diplom univerzitního vína

zpět na zprávy