Vinařství Vinum Moravicum - Bzenec jižní Morava
×
Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
Bylo mi 18 let Odejít
Je nám líto, ale osobám
mladším 18ti let alkohol neprodáváme.

Vinné trhy 2014


V květnu se na jižní Moravě konaly dvě výstavy, které nesou v názvu vinné trhy. Jedna již tradiční - Valtické vinné trhy a nově vzniklé Mikulovské vinné trhy.


47. Valtické vinné trhy - Wimbledon mezi výstavami


V pátek 9.5.2014 slavnostně zahájil 47. ročník Valtických vinných trhů chorál zpěvných vinařů vinařskou hymnou „Vinohrady, vinohrady“. Po slavnostním projevu předsedy Společnosti VVT Ing. Marka Šťastného byly předány medaile a diplomy a posléze i zvláštní ocenění - poháry úspěšným vinařům. Mezi oceněnými víny byl i náš MERLOT 2011, výběr z bobulí, který získal zlatou medaili. Po slavnostním ceremoniálu mohli hosté začít s degustací 885 shromážděných vzorků vín. Odpoledne hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a ministryně Věra Jourová provedli poklepání základního kamene na opravy zámeckého areálu. Přítomní tak měli možnost z úst nejpovolanějších vyslechnout příslib, že i 48. VVT v roce 2015 budou v zámecké jízdárně - ale již opravené a krásné.


VI. Mikulovské vinné trhy

První květnový víkend se konalo vyhlášení výsledků VI. Mikulovských vinných trhů. Za účasti významných osobností veřejného i politického života byla vinařům předána jednotlivá ocenění. Vinum Moravicum si z Mikulova odvezlo 6 medailí. Do soutěže jsme přihlásili vína, která teprve do prodeje chystáme, můžete se tedy těšit na tato oceněná vína:

  • Rulandské šedé, pozdní sběr 2013 - Zlatá medaile
  • Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2013, BOTRYTICKÝ SBĚR - Stříbrná medaile
  • Sauvignon, pozdní sběr 2013 - Stříbrná medaile
  • Merlot rosé, výběr z hroznů 2013 - Stříbrná medaile
  • Dornfelder, výběr z hroznů, 2012 - Stříbrná medaile
  • Svatovavřinecké, pozdní sběr 2011 - Stříbrná medaile

zpět na zprávy